0

Türk Hava Kurumu’nun 92. kuruluş yıl dönümü ve kum sanatı

    
   
 Türk Hava Kurumu, 92’inci kuruluş yıl dönümünü 16 Şubat 2017 Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu’nda düzenlediği törenle kutladı.

İlk program, Anıtkabir’de saat 10.00’da gerçekleşti. Genel Başkan Kürşat ATILGAN ve THK heyeti Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.

Saat 18.30’da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şura Salonu’nda Devlet Eski Bakanı Kürşat TÜZMEN, çok sayıda milletvekili, Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanları, üst düzey bürokrat ve gazetecilerin de katıldığı bir tören düzenlendi.

Törende kum sanatçısı Metin ÇAKAR, dünden bugüne havacılık tarihini anlattı.

Kuruluş yıldönümü kapsamında MEB Şura Salonu’nda Gökyüzünden Türkiye Manzaraları Fotoğraf Sergisi de gerçekleşti.

Törende konuşan THK Genel Başkanı Kürşat ATILGAN, Türk Hava Kurumu’nun geldiği noktayı ve bundan sonra yapacakları hedeflerini anlattı.

Atılgan’ın konuşmasının ardından, THK üniversitesi öğrencileri çalışmalarıyla ilgili sunumlar yaptı ve 2016 yılı ödülleri verildi. Törenin sonunda kum ressamı Metin Çakar, günün anlam ve önemine binaen bir gösteri yaptı.

Yorum yazın

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>